Na kandirano sadje se največkrat spomnimo v času božiča, ko si brez njega ne moremo predstavljati panetona in sladkega božičnega kruha. Ima pa kandirano sadje še precej možnosti različne uporabe v kulinariki, zato bi bilo prav, da se nanj spomnimo tudi med letom in ne samo za božične in novoletne praznike. Kandirano sadje je prikupno darilo, ki je lepo že na prvi pogled. Še zlasti, če je pakirano v lični embalaži. Poleg tega je tudi intenzivnega, aromatičnega okusa ter omamno privlačnega vonja.
Kandirano sadje dobi kot darilo osebno noto in poseben pomen, če ga pripravimo sami. V revijah, knjigah in na spletu lahko najdemo precej receptov za pripravo kandiranega sadja. Za kandiranje so primerne zlasti pomaranče, limone, ananas, datlji, češnje in ingver. Če jih namočimo v čokolado, postanejo kot domači bonboni iz čokolade. Če pripravljamo kandirano sadje iz lupine agrumov oziroma agrumov, je dobro upoštevati dejstvo, da so agrumi danes škropljeni s kemikalijami. Zato jih moramo pred pripravo dobro oprati, še bolje pa je, če uporabimo agrume iz ekološke pridelave. V zadnjem času pri nas postaja vse bolj priljubljeno kandiranje kakijev, ki so tudi zelo zdravo in primerno darilo iz naših krajev. Kandirano sadje lahko dodamo različnim sladicam, sladoledom in kruhom. Manj znano pa je dejstvo, da se kandirano sadje lepo prileže k svinjskemu mesu in divjačini.
Kandirano sadje vas bo razvajalo z naravnimi sadnimi sladkorji, dvignilo vam bo raven energije in koncentracije. Je torej hrana za dušo in tudi za telo. Kandirano sadje je odlična izbira za darilo, saj ga bo gotovo vesel vsak, ne glede na starost. Kandirano sadje je zelo uporabno v kuhinji, saj ga lahko dodajate tako sladicam kot mesnim jedem. Okusni recepti s kandiranim sadjem ne smejo manjkati na praznični mizi, pa naj bo to božič ali velika noč.